Chemický peeling

 

CHEMICKÝ PEELING
Chemický peeling napravuje hlavní příznaky stárnutí pleti, jako například: stárnutí vlivem slunečního záření, mdlá pleť, povrchové zjizvení, akné a poruchy pigmentace, bradavice, suchá pleť a povrchové, střední  a hluboké vrásky.  Z povrchu kožních vrstev jsou odstraněny poškozené a odumřelé buňky, a tím je podpořena další buněčná regenerace. Tvorba nového kolagenu, elastinu a zvětšení objemu škáry mají za výsledek odhalení nové pleti, která je mladší, jemnější, hladší, s méně vráskami a méně změnami zabarvení. Tvorba kolagenu odpovídá za pružnost a pevnost pokožky a současně ovlivňuje produkci kyseliny hyaluronové a jiných látek nezbytných pro optimální hydrataci. V dermis dochází k zabránění vzniku infekce mazových žláz, snižuje se produkce mazotoku a póry se výrazně zmenší. Chemickými peelingy se snižuje soudržnost  keratinových buněk, narušují se a tím se rozpustí keratin, což je bílkovina v rohové vrstvě. Pokud chceme ovlivnit obnovu pokožky ve spodní vrstvě epidermis a v dermis, je nutné použít látky, které proniknou přes ochrannou vrstvu keratinu a pleť tzv. otevřou a umožní průnik aktivních látek.


Kyselina glykolová – alfa-hydroxykyselina, získávaná z cukrové třtiny
- Hluboké, střední a povrchové vrásky, poruchy pigmentace, komedonické akné, jizvy po akné, bradavice, lupénka, ochablá, suchá pleť


Kyselina mandlová – alfa-hydroxykyselina – z hořkých mandlí
-Jemné, střední vrásky, hyperpigmentace, mdlá pleť, akné, mastná pleť


Kyselina salicylová – beta-hydroxykyselina
-zánětlivé i nezánětlivé akné, hyperpigmentace, povrchové vrásky

Počet chemických peelingů může být různý, obvykle od 3 do 5 sezení v intervalech cca 2-4 týdnů.

V postpeelingovém období je třeba přísně se chránit před sluncem několik dní až týdnů.

Kdy neprovádíme chemický peeling?
Při akutní infekci či zánětu v dané lokalitě (např. opar), ekzému, při podrážděné či poraněné pleti, při nerealistickém očekávání efektu, sklonu k jizvení.

 

Mapa

Kontakt

 

SALON ALMA
Švehlova 523, Hradec Králové
Telefon: 731 260 690
Facebook:Salon Květa Schubertová
Skype: ***
E-mailschubertova.kveta@seznam.cz